Poduszka ortopedyczna cz.1 -co to właściwie jest?


Obecnie w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia, zatem od tego jak i na czym śpimy zależy zdrowie naszego kręgosłupa. To pomówienie, że mięciutkie, puchowe poduszki umożliwiają nam komfortowy i zdrowy sen. Zbyt mała i zbyt duża poduszka spowoduje zbyt duże napięcie mięśni oraz nie miłe bóle pleców Dokładne ułożenie kręgosłupa podczas snu jest bardzo ważne dla wspomagania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym ze sposób zapobiegania uporczywym dolegliwościom bólowym i zwyrodnieniom kręgosłupa jest wybranie poduszki ortopedycznej, która zagwarantuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Poduszki ortopedyczne – co to za poduszki?

Poduszki ortopedyczne niwelują dolegliwości bólowe kręgosłupa podczas spoczynku, likwidują mrowienie rąk, masują części ciała, które mają bezpośredni kontakt z poduszką, zapobiegają krzywiznom kręgosłupa, regulują właściwy przepływ krwi, niwelują bóle głowy oraz karku, zapobiega tworzeniu się zmarszczeń na szyi. Kształt poduszki wybieramy w zależności od pozycji, jaką zazwyczaj wybieramy w trakcie snu. Poduszka powinna być również dobrana na podstawie szerokości barku oraz ciężaru i wzrostu danej osoby.

Odpowiednia poduszka ortopedyczna charakteryzuje się odpowiednim poziomem twardości. Celem poduszki jest zastopowanie kręgosłupa w linii prostej, odciążenie odcinka szyjnego oraz rozluźnienie mięśni karku oraz ramion. Dobrze dobrana poduszka pozwala na umiejscowienie głowy w najlepszej dla niej pozycji.

Ważny jest materiał bazowy, z którego wykonana jest poduszka ortopedyczna. Najlepsze poduszki są wykonane z pianki z pamięcią. Pianka charakteryzuje się wolnym odzyskiwaniem kształtu po ucisku. Pianka ta likwiduje wibracje, reaguje na ciepłotę ciała, pod wpływem ciepła stając się bardziej miękką. Jeśli zmienimy położenie ciała poduszka na nowo dostosuje się do położenia naszego ciała.

Trzeba pamiętać o tym, że po kupnie poduszki możemy spodziewać się obniżenia odprężenia podczas spoczynku. Musimy się do niej przystosować co trwa zwykle od dwóch do czternastu dni.

Poduszka ortopedyczna jest nieprześcigniona w dbaniu o zdrowy i sprawny kręgosłup.