Jaka poduszka do spania?


Czas jaki potrzebujemy na zdrowy sen to ponad 30% naszego życia. Warto zatem zadbać o to, by nasz sen był nie tylko spokojny, ale także zdrowy.

Zdrowy sen, a warunki w pomieszczeniu

Jednym ze sposobów dbania o zdrowy sen jest stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniu. Odpowiednia temperatura to 19-20 stopni Celsjusza. Wilgotność powinna wynosić 50-60%. Dlatego warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza- tym bardziej zimą, gdy dogrzewamy grzejnikami nasze domy.

Odpowiednia poduszka i materac

Poduszek na naszym rodzimym rynku jest całkiem sporo, jak jednak wybrać najlepszą? Przecież każdy producent twierdzi, że to jego poduszka jest najlepsza. Naszym zdaniem najlepsza poduszka to taka, która dba o zdrową pozycję podczas snu. Dzięki temu unikniemy w przyszłości problem ze złym stanem naszego kręgosłupa.

Ortopedzy polecają poduszki ortopedyczne!

Poduszki ortopedyczne powstały właśnie po to, by chronić nasz kręgosłup w trakcie snu. Niosą one ze sobą nie tylko funkcje rehabilitacyjną, ale także funkcję zapobiegawczą. Dzięki odpowiedniej budowie poduszki ortopedyczne sprawiają, że nasz kręgosłup jest prawidłowo ułożony w trakcie snu. Dlatego właśnie najlepszą poduszką do spania jest poduszka ortopedyczna! Żadne poduszki z gryki czy poduszki z innych rodzajów materiałów nie zapewnią tego co zapewnia w 100% poduszka ortopedyczna!